Web NP – jak vložit obrázek

Při práci s obrázky jádro systému obsahuje chybu, která naštěstí není fatální a dá se uživatelsky obejít. Postup je sice pracnost navíc, ale naštěstí nemusíme čekat, až komunita odstraní chybu a s trochou úsilí můžeme systém používat již nyní.

Jak se chyba projevuje?

Uživateli se zobrazí varování s doporučením kontaktovat administrátora. Toho prosím nekontaktujte, ale postupujte podle návodu, který zde uvedu.

Kdy se chyba projeví?

Vždy když budete dodatečně manipulovat s obrázkem. Tedy do obsahu byl obrázek vložen a nově chcete vyměnit fotku kliknutím na tlačítko Odstranit vpravo od názvu obrázku. Někdy se chyba projeví při nahrání nové fotografie kliknutím na tlačítko Nahrát. Chyba se může také projevit, i pokud chcete odstranit celou definici obrázku kliknutím na tlačítko Odstranit pod rozbalovacím seznamem pro nastavení typu obrázku. Chyba také nastala při kliknutí na tlačítko Přidat další položku (vložit novou definici obrázku).

Co chyba způsobí?

Od projevu chyby se veškeré provedené úpravy na obrázcích nezaznamenávají a neuloží do databáze. Zároveň se smaže nastavení adres a kontaktů, tedy navolí se z výběru položka NIC.

Jak chybu obejít?

Pokud se chyba projeví, tak je nutné kliknout na tlačítko Uložit. To způsobí varování, že některý obsah není nastaven, a proto po obnovení stránky je potřeba na tlačítko Uložit kliknout ještě jednou. Po druhém kliknutí se obnoví stránka Ovládacího panelu a poté je nutné stejný obsah znovu upravit. Druhé otevření způsobí, že budou obrázky správně nahrány a je možné editovat jejich další obsah (Alternativní text a Nadpis). Znovu je nutné nastavit Adresu a Kontaktní osobu a kliknutím na tlačítko Uložit se již upravené změny zapíší do databáze.

Jak neudělat moc zbytečné práce?

Po založení nového obsahu (Produkt/Služba/Spolupráce) je vhodné nejprve nahrát obrázky a nastavit jim správný typ, aby obrázek byl zobrazen na zamýšleném místě. Pak uložit obsah a následně znovu otevřít pro úpravu a provést všechny požadované textové změny a ostatní nastavení. Při tomto úkonu se vyhneme přidávání nebo odstraňování obrázků, aby se chyba neprojevila.

Pokud je potřeba provést změnu obsahu na obrázcích u vytvořeného obsahu, je vhodné upravit vždy jen jeden obrázek a ihned obsah uložit. To se může někdy podařit až po dvojím kliknutí na tlačítko Uložit. Následně znovu editovat a pokračovat úpravou a uložením dalšího obrázku. Nakonec v posledním kroku editace doplnit textové položky obrázků a nastavit Adresu a Kontakt.

Kdy bude chyba opravena?

To bohužel nevíme, protože to záleží na komunitě vývojářů jádra systému. Ovšem jak bude chyb odstraněna, tak vás o tom budeme informovat.

Typ na změnu pořadí obrázků

Po najetí kurzoru myši vlevo před text Obrázek se zobrazí záměrný kříž s komentářem Pro přeskupení přetáhněte myší. Pokud tedy levým tlačítkem potvrdíte zaměření, můžete přetáhnout obrázek na novou pozici. Při tomto úkonu se chyba neprojevovala, ale je vhodné raději po přeskupení provést uložení a nevystavovat se riziku, že dojde k chybě.

0 odpovědí/odpovědi

Napište odpověď

Chcete se připojit k diskuzi?
Přidejte komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..