AZZP slaví 30 let II.

AZZP slaví 30 let a my se při této příležitosti ptáme významných osobností, se kterými jsme měli nebo stále ještě máme tu čest spolupracovat, jak nás vidí. Tentokrát jsme oslovili naši dlouholetou kolegyni, poradkyni Svazu průmyslu a dopravy ČR, JUDr. Jitku Hlaváčkovou.

Co pro Vás znamená spolupráce s AZZP ČR?

Moje spolupráce s AZZP mi přinesla především širší vhled do problematiky zaměstnávání OZP . Spolupráce probíhá především na bázi diskuzních setkání, ať už nad novelami zákoníku práce a zákona o zaměstnanosti nebo nad problematikou zaměstnanců v exekuci či v letošním roce k ochraně oznamovatelů. Získávám zpětnou vazbu pohledu praxe z volného i chráněného trhu práce, kterou využívám ve své další činnosti.

Jak vnímáte stávající systém podpory zaměstnávání OZP (nejen na chráněném trhu práce)?

Současný systém podpory vnímám jako velmi nedostatečný. Když jsem se začala před lety o problematiku zaměstnávání OZP zajímat, velmi mě překvapilo, že pro zaměstnavatele neexistují žádné metodické pokyny a rady zpracované státem, ale různé materiály připravují organizace /spolky/asociace jako je např. AZZP.  Pokud jde o volný trh práce, tak kromě informací pro zaměstnavatele, chybí především motivace k zaměstnávání OZP. Stanovení povinného podílu není dle mého názoru dostatečně motivační.

Co byste popřála asociaci k 30. výročí?

Co přeji? Přeji si, aby měla dostatek síly pokračovat ve své činnosti a úsilí  o zlepšení podmínek pro zaměstnávání OZP a poskytování podpory zaměstnavatelům. A hlavně úspěch při prosazování dalšího zlepšení pro uplatnění OZP nejen na chráněném trhu práce.

Jitka Hlaváčková

0 odpovědí/odpovědi

Napište odpověď

Chcete se připojit k diskuzi?
Přidejte komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..