Dopady zrušení výjimek z doplatků minimální mzdy

Podle dohody se uskutečnilo 15. června další jednání o řešení dopadů výjimek z doplatků do MM, tentokrát za účasti náměstka Machotky.

Na jednání jsme doložili případy 400 OZP s nízkým výkonem, postupně se ozývají další, ale shodli jsme se, že počet nepřesáhne i včetně rozptýlených případů počet 800 – 1000 osob.

Vzhledem k tomu, že z průzkumu v okruhu členů AZZP byl potvrzen poměrně nízký počet CHPM, kterých se dopady týkají, odmítá MPSV jít cestou legislativní změny (6+4 jako alternativu §78). Ve hře proto zůstává vytvoření “cíleného programu” nebo masivní uplatnění pracovní rehabilitace na tento okruh (skupiny) osob, které by mohlo přispět k přechodnému řešení následků (nikoli příčin).

V zásadě bylo dohodnuto další jednání v prvé polovině srpna, na kterém by se mělo již mluvit o podrobnostech. Není účelem otevřít tuto metodu stovkám ZZP, ale vymyslet “filtr” pro nejvíce potřebné a kumulovat pomoc na menší okruh zaměstnavatelů.

Žádáme proto všechny, kteří na první průzkum nezaregovali, nebo jim terpve později došlo, že zrušení výjimek MM spolu s postupnou ztrátou statutu OZZ a změnou struktury § 78 tvoří “vražedný mix” i pro ně, aby o počtu případů a odhadovaném dopadu poslali stručnou e-mailovou informaci.

E-mail baudisova@scmvd.cz, případné konzultace na telefonu 724966817.

Děkujeme za spolupráci.

 

0 odpovědí/odpovědi

Napište odpověď

Chcete se připojit k diskuzi?
Přidejte komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..