Jednání o návrhu státního rozpočtu a podpora ZZP

V pátek 20.9.2013 představuje Vláda v demisi na společném jednání v rámci tripartity návrh státního rozpočtu na rok 2014. Vedle závažných připomínek týkajících se dopadů novely Občanského zákoníku a nevyjasnění některých pojmů a vztahů je v návrhu zachován status quo v navrhovaném objemu prostředků na aktivní politiku zaměstnanosti (nástroje APZ), který nereflektuje aktuální vývoj na trhu práce. Pokud jde o deklarované dofinancování potřeb roku 2014 ze zdrojů EU, je třeba mít na paměti jejich zaměření a těžkopádnost potřebných změn a priorit.

Pokud se jedná o položku příspěvků na podporu zaměstnávání OZP (fakticky § 78 zákona o zaměstnanosti), je navrženo jen mírné snížení – 97 % očekávané skutečnosti 2013.

Jsme přesvědčeni, že indexový přístup není na místě, je nutné se zabývat celkovou koncepcí podpory, modernějším pojetím obsahujícím účinné evidenční, monitorovací a kontrolní mechanismy. Jedině takový přístup může vést k případnému snížení celkových výdajů státního rozpočtu, které nesmí postihnout plošně všechny zodpovědné zaměstnavatele více než 50 % OZP, jak tomu bohužel bylo v případě několika posledních změn zákona a jeho parametrů.

0 odpovědí/odpovědi

Napište odpověď

Chcete se připojit k diskuzi?
Přidejte komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..