Jednání s předsedou V. Krásou 13.3.2012

Jednání proběhlo ve velmi konstruktivním duchu, v zásadě se shodují názory na zrušení kategorie OZZ, NRZP vnímá, že větší část těchto osob již prošla opakovaným posouzením, lidé „s bolavými zády“ již dávno ztratili statut OZZ, jedná se o nejohroženější skupinu, která není pro volný trh práce atraktivní, avšak bez podpory nenajdou dlouhodobě uplatnění ani na trhu chráněném. NRZP je připravena spolupracovat a podpořit všechny návrhy ve prospěch této skupiny.

Složitější je z pohledu zástupců OZP téma minimální mzdy. NROZP trvá na zrušení „diskriminace“ ve smyslu Úmluvy OSN a evropských doporučení, stejně jako platného úkolu v Národním plánu integrace OZP ČR. Na druhé straně nemá zájem přivodit těmto lidem pád do sociální sítě a sociální vyloučení, ani nechce ohrozit existenci sociálně orientovaných ZZP. Byla dohodnuta účast zástupce NRZP ve zmíněné pracovní skupině (MPSV a ZZP), intenzivní spolupráce na řešení, které musí předcházet zrušení výjimek.

Výtah z dokumentů (Úmluva práv OZP, evropské nařízení a Národní plán integrace) je k dispozici v kanceláři AZZP, na vyžádání je možno členům zaslat.

0 odpovědí/odpovědi

Napište odpověď

Chcete se připojit k diskuzi?
Přidejte komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..