Konference2a

Konala se konference k výročí 20 let AZZP ČR

Výroční konference Asociace zaměstnavatelů zdravotně postižených ČR (AZZP ČR) při příležitosti 20. výročí jejího vzniku se uskutečnila v úterý 28. května 2013 v pražském hotelu OLYMPIK.

Konference2a    Konference1a

Mezi více jak 80 účastníky byli hosty konference mimo jiné místopředseda Senátu PČR Zdeněk Škromach, předsedkyně podvýboru pro zaměstnanost sněmovny Vladimíra Lesenská, náměstek ministryně práce a sociálních věcí Roman Chlopčík, místopředseda NROZP ČR Jiří Morávek, ředitelka NFOZP Hana Potměšilová a zástupci dalších vládních i nevládních organizací, kteří si spolu se zakladateli AZZP ČR a jejími členy připomněli historii i klíčové události.

Druhá část konference byla věnována pohledu opačným směrem – do budoucnosti. Po nepříliš dotažené sociální reformě v roce 2012, která se dotkla i nástrojů podpory zaměstnávání osob se zdravotním postižením, zaměstnavatelé apelovali na využití následujících měsíců ke konstruktivní přípravě skutečných systémových změn, opírajících se o aktuální potřeby měnícího se trhu práce, o domácí i zahraniční analýzy a zkušenosti.

Za prioritu zaměstnavatelé považují zejména řešení posouzení a diagnostiky zbytkového pracovního potenciálu OZP pro trh práce, uplatnění kategorizace typů zaměstnávání OZP, kontrolu a evidenci náhradního plnění povinného podílu zaměstnaných OZP a zjednodušení systému uznávání oprávněných zaměstnavatelů k využití nástrojů podpory. V neposlední řadě také pro vzdělávání a poradenství týkající se specifických nástrojů a jejich uplatnění v praxi – jak samotných osob se zdravotním postižením, tak i manažerů zaměstnavatelů a také specializovaných zaměstnanců státní správy.

AZZP ČR byla založena před 20 lety a je dnes sdružením zastupujícím přes 130 zaměstnavatelů s více než 15 tisíci zaměstnanci. Spolupracuje s řadou partnerů na vládní i nevládní úrovni a zapojuje se do aktivit na podporu systémového řešení pracovního začlenění osob se zdravotním postižením do života, především do zaměstnávání. Je zastoupena ve Vládním výboru pro zdravotně postižené občany a podílí se na řadě projektů souvisejícího zaměření.

Děkujeme všem účastníkům i hostům za dosavadní i dnešní spolupráci, aktivní přístup, a těšíme se na spolupráci budoucí.

{gallery}stories/20_let/foto{/gallery}

0 odpovědí/odpovědi

Napište odpověď

Chcete se připojit k diskuzi?
Přidejte komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..