Ministr Jurečka navštívil břeclavský PONAP

„Určitě počítáme s valorizací příspěvku…“ To jsou slova ministra, který společně s vrchní ředitelkou MPSV ČR Z. Odstrčilovou a zastupitelem Jihomoravského kraje R. Zemánkem navštívil v pondělí 15. ledna naši společnost, která je členem AZZP ČR. Prohlédl si naše prostory a seznámil se se základními činnostmi naší firmy.

V oboustranně přátelské atmosféře jsme je informovali nejen o naší činnosti a aktuálních problémech firmy, ale i o dobré práci místní pobočky Úřadu práce. Upozornili jsme na nepředvídatelnost stávajícího systému podpory, vzhledem k tlaku obchodních partnerů na ceny a dramatický růst nákladů a inflace – nejen osobních nákladů. Diskutovali jsme společně i o nezbytnosti automatické valorizace příspěvku dle § 78a i o negativních dopadech zrušení podpory kategorie OZZ.

Poukázali jsme i na nekalé praktiky některých zaměstnavatelů a neúčinnou kontrolu státu k jejich zabránění. Současné návrhy novely zákona jdou správným směrem, ale pomalu, zbytečně složitě a administrativně náročně. Pan ministr nabídl zabývat se osobně některými náměty.

Pavel Bravenec

Ministr Jurečka navštívil břeclavský PONAP
0 odpovědí/odpovědi

Napište odpověď

Chcete se připojit k diskuzi?
Přidejte komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..