Návrh novely zákona o zaměstnanosti v části III

Návrh přináší zejména zpřísnění kriterií pro vymezování chráněných pracovních míst zaměřené proti spekulantům, pro nás nepřijatelnou podmínku udržení nově vytvořeného jednotlivého chráněného pracovního místa po dobu 3 let, na druhé straně se koalice shodla na změně původního formátu příspěvku z 6000 + 4000 na 8000 + 2000. Jednání výboru pro sociální politiku PSP 30.8.2011 obdrželo pozměňovací návrhy na poslední chvíli, v důsledku toho odešli po obecné rozpravě poslanci opozice.

Stále problematickým a nepřijatelným opatřením zůstává zrušení kategotrie OZZ – z neznámých důvodů podporované VV, na kterém se koalice nakonec shodla s MPSV, do návrhu se dostalo prodloužení platnosti stávajících rozhodnutí do roku 2015.

Prodlužuje se přechodné období pro vymezování CHPM od 1.1.2012 na celé první pololetí 2012, do té doby bude zachován u “nevymezených” CHPM stávající režim §78.

Hodnota ekvivalentu náhradního plnění zůstala na původní hodnotě 36 – násobku.

Celý text návrhu s promítnutím změn je k dispozici na členských stránkách AZZP ČR. Druhé čtení se podle programu má uskutečnit v pátek 2.9.2011, třetí čtení dle zákonné lhůty zřejmě v závěru příštího týdne.

0 odpovědí/odpovědi

Napište odpověď

Chcete se připojit k diskuzi?
Přidejte komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..