Novinky z kanceláře AZZP ČR

Vážení členové,

rádi bychom Vás informovali o tom, co se stalo nebo co se chystá na nejbližší období v kanceláři AZZP.

Stalo se:

– Vzhledem k tomu, že se podařilo vyrovnat všechny závazky k ukončeným projektům, bude k 30. 11. 2015 zrušen účet u České spořitelny a.s. a veškeré finance Asociace jsou vedeny již jen na novém účtu č. 2800768754/2010 u Fio banky a.s.

Právě se děje:

– Postupují jednání o zvýšení příspěvku podle § 78 zákona č. 435/2004 Sb. O jejich výsledcích Vás budeme průběžně informovat. Novela zákona zde nemusí být schválena do konce roku, neboť změna se bude týkat až žádostí za I.Q.2016.

– Co se týká evidence náhradního plnění, MPSV pracuje na SW řešení. Klíčové je rychlé schválení novely § 81 zákona č. 435/2004 Sb. Termín do konce roku 2015 se bohužel začíná jevit jako problém, do konce března 2016 by se novela ale měla stihnout.

– V listopadu proběhnou jednání o novele zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách. V řešení je otázka cenového zvýhodnění nabídek ZZP nad 50 % v podlimitních zakázkách.

Připravujeme:

– Příští týden proběhne první schůzka nově vznikající Obchodní sekce AZZP.

– Na 14. prosince připravujeme schůzku pro členy Asociace na téma „Připravované změny v oblasti zaměstnávání OZP”. Účast přislíbil i ředitel odboru trhu práce na MPSV JUDr. Jiří Vaňásek. Pokud Vás zajímá, co se připravuje nejen na příští rok, rezervujte si tento termín ve svém diáři. Bližší informace včas připravíme.

0 odpovědí/odpovědi

Napište odpověď

Chcete se připojit k diskuzi?
Přidejte komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..