Ocenění podnikatelských aktivit za rok 2008

MPO ČR a AZZP ČR vyhlašují program
„Ocenění podnikatelských aktivit subjektů zaměstnávajících osoby se zdravotním postižením“
za rok 2008

Dosažení rovných příležitostí pro občany se zdravotním postižením vyžaduje řešení v mnoha oblastech. Jednou z těchto oblastí je i zlepšení hledání uplatnění v rámci pracovního procesu. Z tohoto důvodu bylo v rámci „Národního plánu podpory integrace občanů se zdravotním postižením na období let 2006 – 2009“, který byl schválen Usnesením vlády České republiky č. 1004 ze dne 17. 8. 2005, uloženo:
„Ministerstvu průmyslu a obchodu ve spolupráci s Asociací zaměstnavatelů zdravotně postižených ČR každoročně vyhlašovat a oceňovat vynikající výsledky u příležitosti Mezinárodního dne zdravotně postižených“.

V rámci programu se může o ocenění přihlásit nebo být třetí osobou navržen každý podnikatel se sídlem v celé ČR, který:

  • Kategorie  A –   je podnikatelem-osobou se zdravotním postižením (fyzická osoba), nebo který je podnikatelem (fyzickou osobou) zaměstnávající další osoby se ZP,
  • Kategorie  B –  je právnickou osobou, podnikatelem zaměstnávajícím více než 50% osob se ZP z celkového počtu svých zaměstnanců (v průměrném přepočteném počtu za hodnocený  rok),
  • Kategorie C – je právnickou nebo fyzickou osobou – podnikatelem, který v hodnoceném roce mimořádným a příkladným způsobem přispěl k ekonomickému uplatnění osob se zdravotním postižením, případně  ke vzniku  a rozvoji dalších podnikatelských příležitostí  osob se ZP.

Lhůta pro podávání žádostí začíná dnem 1.dubna 2009 a končí dnem  30. června 2009.

Návrhy na ocenění a přihlášky přijímá sekretariát Asociace zaměstnavatelů zdravotně postižených ČR a to písemně nebo na e-mailovou adresu. Po telefonické dohodě je možné i osobní předání přihlášky na níže uvedené adrese:

Asociace zaměstnavatelů zdravotně postižených ČR
Jindřišská 2, 110 00 Praha 1
www.azzpcr.cz, azzpcr@azzpcr.cz
tel.: 224 109 257; 224 109 254; 224 109 255, fax: 224 109 348
e-mail: rychtar@scmvd.cz, nebo kovacevova@scmvd.cz

Ke stažení: přihláška (word)

0 odpovědí/odpovědi

Napište odpověď

Chcete se připojit k diskuzi?
Přidejte komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..