Postup jednání o novele zákona o zaměstnanosti

K vypořádání připomínek k novele zákona o zaměstnanosti se konala na MPSV 19. června porada, jejímž obsahem byla i část III. zákona. Po vypořádání připomínek bude návrh předložen vládě a postoupen do sněmovny (pokud ještě bude).

Dosavadní výsledek jednání.

Je akceptována změna § 81 – potvrzovat náhradní plnění bude moci pouze zaměstnavatel s více jak 50% vymezených CHPM – bez problémů, shoda.

Je akceptováno zachování kategorie OZZ v § 67, resp. se bude znovu přiznávat tento statut – nově v kompetenci kompetence ČSSZ (uvidíme, jak k tomu přistoupí).

MPSV ČR trvá na návrhu nižšího příspěvku dle § 78 na CHPM obsazeném OZZ (4+2), ale s tím jsme počítali, že k licitaci dojde až ve sněmovně. Zůstává tedy rozpor, všichni zainteresovaní sociální partneři podporují původní výši (8+2).

Pro náhradní plnění budou parametry zachovány: odvod 2,5 násobek; ekvivalent 1 OZP 7-násobek průměrné mzdy; limit ročně zůstane 36-násobek, došlo ke shodě až do doby, kdy se projeví výsledky kontrol, případně jednotné evidence.

Bude zrušen absolutní zákaz zaměstnávání OZP agenturami práce, zaměstnaní OZP u agentur mohou být započteni do plnění povinného podílu (§ 81), ale v případě dočasného přidělení jinému zaměstnavateli se do podílu nezapočtou a nebude na ně možnost čerpat příspěvky.

0 odpovědí/odpovědi

Napište odpověď

Chcete se připojit k diskuzi?
Přidejte komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..