Projekt „Vzdělávání OZP“ v realizační fázi

Projekt FDV MPSV ČR je v polovině své realizační fáze, dne 3.12.2014 se sešel řídící tým projektu, kde jsme zastoupeni. Přestože projekt je primárně zaměřen na volný trh práce, většina registrovaných zaměstnavatelů patří do okruhu podporovaných firem („chráněného“ trhu práce), tomu odpovídá počet registrovaných účastníků vzdělávání. Přes masivní propagaci (semináře, kulaté stoly) je o vzdělávání malý zájem, důvodem mohou být administrativní nároky (na straně menších a méně zkušených firem), zdá se však, že příčiny jsou hlubší – vyplývají spíše z nízké priority a důvěry v přínos zvyšování kvalifikace OZP, zejména na volném trhu práce.

K 30.11.2014 se do systému zaregistrovalo 77 zaměstnavatelů, z toho 74 z „chráněného“ trhu práce, absolutní většinu registrovaných OZP však tvoří pouhé dvě větší firmy. Počet OZP u nich činí okolo 200 zaměstnanců (plánováno 1300 do 30.6.2014).

Stále je možnost své zaměstnance zapojit do vzdělávání, buď ve vlastní režii (podporu nabízí FDV MPSV – www.vzdelavani-ozp.cz) nebo prostřednictvím některé ze vzdělávacích společností, které nabízejí svoje služby méně zkušeným. Je nesporné, že význam kvalifikovaných spolupracovníků pro každou firmu dál poroste. Pokud máte zájem získat informace a zkušenosti od některých našich členů, kteří se již zapojili, rádi zprostředkujeme kontakt.

0 odpovědí/odpovědi

Napište odpověď

Chcete se připojit k diskuzi?
Přidejte komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..