Rychlé dotazy k novým formulářům k příspěvku § 78

Minulý týden zveřejnilo MPSV nový formulář žádosti o příspěvek. Iniciativou Dr. Bureše (VIS Plzeň) jsme byli upozorněni na některé nedostatky. Protože je málo času, prosíme o reakci na uvedené nedostatky z vaší strany, případně jejich doplnění, abychom mohli během několika dnů konzultovat s MPSV a případně ještě ovlivnit. Pokud to nepůjde rychle, alespoň pro následující čtvrtletí.

Na základě vašich připomínek oslovíme MPSV s konkrétními požadavky. Prosíme proto o reakci do čtvrtka 25.4.2013 ráno.

Metodicko-administrativní práce MPSV by neměla zvyšovat administrativu ZZP, k tomu zákon žádné zmocnění nedává.

  1. Ať jsou důvody změn jakkoliv oprávněné, nemělo by docházet ke změnám technického rázu každé čtvrtletí, ale jen například jednou za rok a s větším předstihem (příklad zaokrouhlování).
  2. Některé formuláře jsou zamčené pro úpravy (heslem). Takže ani schopnější uživatel formuláře si nemůže vady a chyby formuláře sám opravit. De facto pak na každé čtvrtletí musíme zcela nově vyplňovat i údaje o společnosti, které se dlouhodobě nemění.
  3. V novém aktuálním formuláři žádosti o příspěvek nejde v některých kolonkách vůbec zapsat desetinné číslo (přitom to byl důvod, proč byl formulář měněn) – tedy to číslo zapsat jde, ale pokud je číslo větší než vyhrazený počet pozic, rozhodí se číslo na 2 řádky a při opuštění buňky se číslo ořízne, takže správné číslo se 2 desetinnými místy nelze vůbec vytisknout! Nyní tedy takové kolonky musíme nechat nevyplněné a do vytištěné žádosti musíme čísla doplňovat ručně!
  4. V novém aktuálním formuláři žádosti o příspěvek nejde ani nastavit černobílý tisk (opět z důvodu zamčení dokumentu heslem) – vytištěná žádost pak obsahuje řadu kolonek s různými odstíny šedi, někde to pak brání dobré čitelnosti vytištěné žádosti
  5. Tvůrce nového formuláře na zvýšený příspěvek § 78 podle odst. 3 “zapomněl” nastavit změnu názvu měsíců ve všech sloupcích podle zadaného čtvrtletí (jako je to dobře uděláno ve formuláři jmenný seznam), takže v dalších čtvrtletích je uživatel nucen ručně přepisovat názvy měsíců ve všech sloupcích. Tento formulář naštěstí zamčen není, takže to jde opravit, ale pokud MPSV v dalším čtvrtletí připraví další aktualizaci formuláře, budeme opravovat znovu L.
0 odpovědí/odpovědi

Napište odpověď

Chcete se připojit k diskuzi?
Přidejte komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..