Seminář k systému podpory ZZP v podvýboru sněmovny

Iniciativou předsedkyně podvýboru pro OZP a menšiny poslankyně L. Kohoutové se uskutečnil dne 25.2.2011 seminář ve sněmovně, kterého se zúčastnili mimo členů podvýboru i zástupci MPSV ČR, deklarace charty, VVZPO, NROZP a další.

Na poměrně věcné a konstruktivní jednání tentýž den navázalo pracovní jednání zástupců deklarace charty SP se SSZ MPSV, na němž představil náměstek Mgr. Machotka ucelenější koncepci a představy MPSV pro další etapu řešení

(navazující na operativní změny k 1.1.2012). Své představy prezentovali i zástupci deklarace charty. Je potěšující, že se návrhy velmi přibližují, vycházejí ze stejných priorit.

 

V této souvislosti jen upozorňujeme, že dílčí změny novely zákona o zaměstnanosti k 1.1.2011, na nichž se shodla předchozí jednání s MPSV ČR a které byly diskutovány i na poradě 25.2., nejsou promítnuty do materiálu rozeslaného tentýž den do vnějšího připomínkového řízení k balíku sociální reformy. Budou tedy obsahem připomínek jak ze strany jednotlivých signatářů deklarace, tak i podporovatelů a dalších účastníků. Předpokládáme a věříme, že k datu vypořádání připomínek k tomuto návrhu již dojdeme k plné nebo téměř plné shodě na řešení k 1.1.2012.

Tomuto tématu se bude věnovat i část jednání podvýboru sněmovny pro zaměstnanost, který organizuje jeho předsedkyně Ing. Lesenská na 3.3.2011.

Pozměňovacími návrhy se bude zabývat také schůzka VR AZZP dne 8.3.2011.

0 odpovědí/odpovědi

Napište odpověď

Chcete se připojit k diskuzi?
Přidejte komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..