Slečna Zuzka z prádelny

V prádelně pracuje slečna Zuzka čtyři a půl roku. Je to její první práce v životě. Cesta k současné situaci byla trnitá, ale Zuzka dostala šanci, chtěla zaměstnání a nyní je svědomitou pracovnicí.

V minulosti měla několik let problémy s drogami a léčba proběhla opakovaně. Nakonec se ze své závislosti dostala, ale nezůstalo to bez trvalých následků na zdraví. Nějakou dobu žila v chráněném bydlení, kde jí pracovnice neziskové organizace pomohly najít zaměstnání. První nabídka byla v prádelně na zkrácený úvazek a Zuzka souhlasila. Začátky pro ni byly náročnější: pravidelný režim, naučit se pracovní postupy i přísnější mistrová. Zuzka ale o tuto práci stála a vydržela. Nyní patří mezi nejlepší zaměstnance, chválí ji majitelka prádelny.

I přesto, že má Zuzka opatrovnici, žije nyní v bytě, kde zvládá samostatně hospodařit. Je ráda, že má svůj klid v práci i v osobním životě.

Na Zuzky příkladu je vidět, že pokud člověk chce něco změnit a pracovat, jde to. Potřebnost chráněných pracovních míst pro lidi s handicapem, ať mají fyzické či psychické zdravotní problémy, je jejich šancí pro návrat a fungování ve společnosti.

0 odpovědí/odpovědi

Napište odpověď

Chcete se připojit k diskuzi?
Přidejte komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..