Sportovní úspěchy v asociaci

Vedle pracovních úspěchů slavíme v asociaci občas i sportovní úspěchy. Letos, stejně jako v jiných letech se v termínu 25.-26. 8. 2023 uskutečnil v Olomouci mezinárodní para atletický meeting Czech Open 2023. Meetingu se zúčastnilo celkem 155 závodníků z devíti zemí. Jedním z účastníků byl i pan SJ, kterého delší dobu známe, a kterému jsme pomohli sehnat práci a začlenit jej zpět do běžného života. Pan SJ je na invalidním vozíku a má v péči 7letého syna. Za přispění naší Asociace zaměstnavatelů zdravotně postižených má zajímavou práci, díky které vše zvládá a funguje natolik, že může i trénovat.

Jeho úsilí a sportovní nasazení bylo v Olomouci na Czech Open 2023 korunováno úspěchem. I když z počátku došlo k překlasifikování jeho zařazení a skončil v kategorii s větší konkurencí, nenechal se odradit. Ve všech třech disciplínách se umístil na stupních vítězů. Ve vrhu koulí a hodu diskem skončil na 3. místě za jasnými favority. V hodu oštěpem i přesto, že je jeho začínající disciplínou porazil všechny závodníky a ve svém osobním rekordu vyhrál a získal tak za klub SKK Kociánka Brno zlatou medaili.

Závody byly díky mezinárodní konkurenci takovým malým evropským kláním a přípravou na nadcházející mistrovství Evropy, na které by se pan SJ rád kvalifikoval. Držme mu palce a sportu zdar.