srcervaci

Srdcerváči – podpora zaměstnávání OZP z druhé strany

V pondělí 9. září 2013 odstratoval ojedinělý projekt Srdcerváči, který se celým srdcem rve za dostatek férové práce pro zdravotně postižené.

Umíte si představit, jakou radost umí udělat sportovnímu fanouškovi podepsaná hokejka Jaromíra Jágra nebo nadšenému studentovi ekonomie večer strávený družným rozhovorem u baru s hlavním makroekonomem ČSOB Tomášem Sedláčkem? Podobnou euforii zažívají také lidé se zdravotním postižením, když se jim podaří sehnat poctivou a dobrou práci. Z milionu lidí s postižením, kteří žijí v České republice, má takové štěstí jen hrstka.

V období od 9. září do 10. října 2013 se bude 5 úspěšně pracujících zdravotně postižených lidí – Srdcerváčů (jejich příběhy najdete na www.srdcervaci.cz) – snažit prostřednictvím netradiční fundraisingové kampaně veřejnosti ukázat, že zdravotní postižení nemusí být překážkou. Zároveň se budou snažit získávat od institucí, firem a významných osobností ojedinělé dárky nebo zážitky.

Prvních pět týdnů bude moci veřejnost dražit na webu pět skutečně zajímavých dárků. První bude podepsaná hokejka od Jaromíra Jágra, dále podepsaná kniha Ztracený symbol od Dana Browna. Na závěr proběhne aukce večerních šatů na míru od přední české módní návrhářky Hany Havelkové.

Lidé s postižením se často setkávají s nepochopením, veřejnost je plná mýtů, týkajících se života s handicapem. To ostatně dokazují i čísla nezaměstnanosti lidí s postižením. „V roce 2012 podle Českého statistického úřadu z 896 460 osob s postižením, pracovalo jen 489 005. A Srdcerváči to chtějí změnit,“ říká Hana Potměšilová, ředitelka Nadačního fondu pro podporu zaměstnanosti osob se zdravotním postižením. Cílem projektu proto není jen získat finanční prostředky na zajištění odpovídající, férové a perspektivní práce pro co největší počet zdravotně postižených, ale především změnit pohled společnosti na zdravotně postižené a ukázat, že mohou a chtějí pracovat stejně kvalitně jako ti zdraví.

srcervaci

0 odpovědí/odpovědi

Napište odpověď

Chcete se připojit k diskuzi?
Přidejte komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..