Tržby za OZP v žádosti o vymezení

Na základě informací z některých krajů jsme zjistili, že některé úřady práce zpracovaly pro údajné posouzení „efektivnosti“ CHPM tabulku obsahující:

  1. obdržené dotace za poslední 4 roky,
  2. Tržby firmy za poslední 4 roky,
  3. Tržby vytvořené prací zdravotně postižených za 4 roky.

Úskalí je v tom, u chráněné dílny XY může být třeba vyšší než dotace, ale když tabulku vytvoříme za celou firmu, dotace bude tvořit rozumné % tržeb. Proto nedoporučujeme vykazovat jednotlivá pracoviště samostatně (podobně jako jsme dříve sledovali náklady CHPD), nýbrž firmu jako celek, případně rozdělit firemní výsledky rozpočítáním (vytvořit vnitropodnikový výsledek). Tabulka vznikla minulý týden jako výsledek nějaké společné konzultace krajů.

Jinak v každém týdnu za poslední měsíc vznikají nové a nové požadavky, které budou požadovány při šetření na místě. Za zvlášť nesmyslné považujeme požadavek na “Čestné prohlášení o plnění podmínek uvedených v zákoně, jehož požadovaný text se zcela shoduje s textem na straně 2 Žádosti o vymezení. Důvody této duplicity neznáme. O důvod víc, proč by mělo být pracné, komplikované „vymezování CHPM“ nahrazeno posouzením zaměstnavatele jako celku.

Pokud narazíte na některé podobné problémy, napište kanceláři AZZP ČR stručnou informaci.

0 odpovědí/odpovědi

Napište odpověď

Chcete se připojit k diskuzi?
Přidejte komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..