Web NP – slovo na úvod

Katalog je navržen tak, aby si členové mohli zakládat a spravovat obsah sami podle vlastní potřeby bez vazby na kancelář AZZP.

Katalog má několik druhů obsahu:

  • firma (souhrnný popis činnosti, odkazy na provozovny a doprovodné obrázky),
  • produkt (popis produktu v druhovém zatřídění, adresa dostupnosti produktu, kontaktní osoby a doprovodné obrázky o produktu),
  • služba (popis služby v druhovém zatřídění, adresa dostupnosti služby, kontaktní osoby a doprovodné obrázky o službě),
  • zakázková výroba (popis spolupráce v druhovém zatřídění, adresa dostupnosti spolupráce, kontaktní osoby a doprovodné obrázky o spolupráci),
  • adresa (místo provozovny, pobočky, sídla apod.),
  • kontakt (kontaktní osoba, např. skladník, vedoucí výroby apod.).

Každý uživatel může v každé kategorii vložit pouze jeden zápis, např. jeden zápis produktu v kategorii textil, jeden zápis v kategorii dřevovýroba apod. Počet zápisů je tedy omezen počtem kategorií z katalogu produktů, služeb a zakázkové výroby. Toto omezení je nezbytné, aby byla zachována vysoká přehlednost katalogu a aby někteří členové nebyli počtem zadaných zápisů před jinými znevýhodněni. Systém zatím nemá žádné sledování na počet zápisů v jedné kategorii, a proto pokud kancelář objeví člena, který toto omezení nebude respektovat, tak jeho celou prezentaci vypne. Tuto skutečnost proto nepodceňujte.

Možnosti zobrazení obsahu jsou opravdu velmi široké a záleží pouze na uživateli, jakou formu zápisu využije. U každého obsahu je vždy zobrazeno jen to, co uživatel vyplní a vyplnit musí jen to, co slouží ke správné funkci zatřídění a vyhledávání (tj. povinné položky v zápisu označené hvězdičkou).

V současné době má katalog Zakázková výroba jen jednu kategorii, a to Ostatní. Je to proto, že nemáme moc představu o nejčastějších formách takových výrob, a proto zde očekáváme vaše návrhy na názvy kategorií, které bychom do katalogu později doplnili.

Systém má bohužel i jednu známou chybu, na kterou zatím není řešení. Chyba se projevuje při vkládání obrázků. Při vložení obrázku/ů do firemního zápisu se při uložení zobrazí chybová hláška. Pokud uživatel podruhé klikna na tlačítko Uložit, tak dojde k uložení, ale při uložení se vymažou nastavené adresy. Je proto nutné následně firemní zápis znovu otevřít a adresy znovu nastavit. Postup je nutné opakovat vždy, když budete měnit obrázky. Chyba je to nepříjemná, ale neblokuje funkci systému. Proto jsme se nakonec rozhodli nečekat na nejistý termín opravy jádra systému a raději vám umožníme vytvářet obsah již nyní.

Systém může obsahovat i doposud neznámé chyby, které se mohou projevit až při vložení většího množství obsahu. Tyto chyby se budeme snažit postupně odstraňovat tak, aby od března mohl najet ostrý provoz stránek.

V příloze najdete také základní návod, jak pracovat s uživatelskou úrovní stránek. Po přihlášení máte možnost také využít nápovědu, kterou najdete na pravé straně Ovládacího panelu. V nápovědě je podrobně popsáno, jaký význam mají jednotlivé položky a jak docílit požadovaného nastavení/zobrazení obsahu.

AZZP vám příje příjemnou práci s katalogem NP.

0 odpovědí/odpovědi

Napište odpověď

Chcete se připojit k diskuzi?
Přidejte komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..