Zaměstnávání OZP žádá změny, nikoli neuvážené škrty

Systém zaměstnávání osob se zdravotním postižením žádá změny, nikoli neuvážené škrty, řekla Lenka Kohoutová.

Lenka Kohoutová je poslankyně a předsedkyně podvýboru pro osoby se zdravotním postižením a sociálně potřebné PS PČR.

Zásadně odmítám možnost zrušení systému náhradního plnění, které podle vlastních zpráv v současnosti zvažuje Ministerstvo práce a  sociálních věcí jako jednu z variant změn v systému zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Možnost firem vyvázat se z povinnosti zaměstnat zdravotně postižené občany nákupem zboží nebo služeb například z  chráněných dílen považuji za správnou. Jsem přesvědčena, že by měla být s  ohledem na zachování pracovních míst ponechána. Důkladnou diskuzi je ale třeba vést otakových změnách v systému, které zajistí jeho celkové zprůhlednění a zároveň zamezí jeho zneužívání.

Velmi proto vítám iniciativu pod názvem “Charta sociálního podnikání a zaměstnávání osob se zdravotním postižení (OZP)”, v jejímž rámci chtějí o legislativních podmínkách zaměstnávání OZP se zástupci státu aktivně diskutovat představitelé Asociace zaměstnavatelů zdravotně postižených ČR, Svazu českých a moravských výrobních družstev a Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Plně podporuji deklarovanou snahu o efektivní a ekonomické nastavení legislativního a  výkonného rámce pro tuto oblast a stabilizaci podmínek, za kterých zaměstnávání zdravotně postižených spoluobčanů v České republice probíhá.

Systém zaměstnávání osob se zdravotním postižením žádá výrazné změny směrem k větší efektivitě a pružnosti, nikoliv neuvážené škrty.

0 odpovědí/odpovědi

Napište odpověď

Chcete se připojit k diskuzi?
Přidejte komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..