Zdravotně postižený zaměstnanec roku 2022

Dne 17.5.2023 se na pražské Staroměstské radnice v secesním Brožíkově sále uskutečnilo slavnostní předávání ocenění Zdravotně postižený zaměstnanec roku 2022. Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NF OZP) každý rok oceňuje 20 vybraných zaměstnanců se zdravotním postižením – 10 z volného trhu práce a 10 z tzv. „chráněného“. Mezi 10 oceněnými zaměstnanci roku 2022 na „chráněném“ trhu práce byli hned tři zaměstnanci našich členů – Daniel Pačes (Era-pack) , David Husák (Hygotrend) a Jaroslav Krpálek (K2P). Všem oceněným gratulujeme.

A jak vidí oceněné jejich kolegové?

“Dan se narodil 16.1.1985 s těžkou dětskou obrnou, těžko chodí a jedno oko má špatné. Ve škole to neměl lehké a těžko hledal práci.

Od 8.2.2013 nastoupil jako vrátný. Podařilo se mu od exekutora koupit za dobrou cenu starý domek, ze kterého je dnes pěkný domeček. Toužil po přítelkyni. Po špatných zkušenostech potkal tu pravou a mají krásného chlapečka.

Je z něj dnes vzor pro mladé zaměstnance, kteří nezvládají zařazení se do společnosti a vyhýbají se kolektivu. Daniel je postupně získá a vytváří malé partičky, kde se tito lidé cítí spokojeně. Je z něj zástupce vedoucí skupiny chráněného pracoviště (terapeutické oddělení). Naučil se jezdit na vysokozdvižném vozíku, ovládá většinu strojů.

Miluje přírodu, zvířata a samozřejmě rodinu. Staral se o akvárium ryb a šneků do doby, než nám to hygiena zakázala. Máme veliký areál plný kytek, které on sám množí a stará se o ně.”

“David u naší firmy pracuje již 18let na pozici asistent zákaznického servisu. Ačkoli je trvale připoután na invalidní vozík, je plnohodnotným členem našeho týmu. Hlavní povinností je zpracování objednávek od zákazníků a komunikace s našimi obchodními zástupci. Je také administrátorem našeho e-shopu. Mezi kladné vlastnosti patří preciznost, výrazné komunikační dovednosti, technické myšlení. David je mladý duchem, má vždy pozitivní přístup a dokáže si prosadit své myšlenky.

Jeho koníčky jsou četba kvalitních knih (nejčastěji detektivek a životopisů), návštěva koncertů kvalitního rocku, degustace vín, parabox a letos opět i stolní tenis.
Je nadšeným kavárenským povalečem (s ohledem na práci partnerky se to přímo nabízí) a tapetou pro svého oblíbeného tatéra. Neodolá ani návštěvě artového kina, ať už se jedná o nezávislou tvorbu nebo pokleslý žánr pro otrlého diváka.”

“Jaromír Krpálek je člověk, který po úraze před cca 40 lety zůstal na invalidním vozíku (kvadruplegie). Život nevzdal, bojoval a ze člověka se zdravotním hendikepem, který potřeboval velkou podporu i péči se stal lídr, předseda spolku, vybudoval firmu pro lidi s různými typy zdravotního hendikepu a jeho vize ho provází i ve věku 64 let.

Ve volném čase za hezkého počasí mapuje bezbariérovost staveb a přístupových cest v Pardubicích a poté předává informace kolegyni se střediska bezbariérovosti. Jeho často „vytýkací“ názory nejsou motivovány jen jeho vlastním hendikepem, ale i s ohledem na maminky s kočárkem, lidi s berlemi apod. V časech zimních či za zhoršeného počasí kouká do svých excelovských tabulek, věnuje se rozpočtům.”

0 odpovědí/odpovědi

Napište odpověď

Chcete se připojit k diskuzi?
Přidejte komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..