Být či nebýt členem asociace zaměstnavatelů zdravotně postižených

Být či nebýt členem asociace zaměstnavatelů zdravotně postižených? Toť otázka nejen shakespearovská. Pár tisíc ročně za členství asi není rozhodujících. Co mi to přinese prakticky? Už jsem členem několika sdružení, nemám čas, musím se věnovat firmě, moc času nezbývá. Znám někoho z členů? Stejně toho moc nemůžu ovlivnit, úředníci a politici si do toho nenechají moc mluvit.

Pravda, potřebuji informace – čím dřív – tím líp. Úřad práce toho ví méně, než se dozvím přes jiné kontakty. A důležitá rozhodnutí se často dělají na poslední chvíli. Každý zdroj informací může být užitečný. Nikdy nevím, kdy se dostanu do problémů, kdy potřebuji poradit nebo se potkat s někým, kdo má zkušenosti. Potkat se jednou za čas s lidmi, kteří denně řeší podobné problémy jako já, také nemusí být od věci. Semináře a školení také nejsou zadarmo.

Tak takové otázky a úvahy známe už 30 let. Členové přicházejí, odcházejí jen výjimečně. Zajímavé, že zájem o členství roste v dobách horších, naopak klesá v pohodových letech.

V lednu 2024 máme už 8 nových členů a další se o členství zajímají.

Být či nebýt – odpověď si najde každý sám. Třeba pomůže mrknout na stránky www.azzp.cz.

Karel Rychtář

3 odpovědí/odpovědi
 1. Štěpánka Tomaštíková says:

  Hezké zamyšlení. Kromě faktických výsledků asociace, které vůbec nejsou zanedbatelné, už jen pocit, že na své problémy nejste sami, někdo vás chápe a zasazuje se o zlepšení, je k nezaplacení. Díky.

  Odpovědět
 2. Miroslav Rybka says:

  Mě tento článek neoslovil. Není v něm vlastně žádná kloudná informace. Jen, že přišlo letos 8 členů. Předjímat, že pár tisíc za členství není rozhodující, je hodně zavádějící a zlehčující.

  Odpovědět
  • Karel Rychtář says:

   Ono se do takové úvahy jen těžko vejde všechno, co je na webu nebo Fb asociace, např. v záložce “Naše aktivity”
   Nechlubíme se, nikoho nepřemlouváme. Jen zamyšlení …

   Odpovědět

Napište odpověď

Chcete se připojit k diskuzi?
Přidejte komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..