Sněm AZZP ČR II.
Přístup pouze po přihlášení
Přístup pouze po přihlášení
Sněm AZZP ČR se uskutečnil 19. května 2017 na tradičním místě v hotelu Skalský dvůr u Bystřice nad Pernštejnem, letos jako volební.
Sněm projednal zprávy Výkonné rady a Kontrolní komise včetně hospodaření, schválil rozpočet na rok 2017. Zprávy i diskuse se kromě interních záležitostí zabývaly nejen výsledky legislativních jednání a návrhů, jejichž projednání ve sněmovně a v senátu je ohroženo nestabilní politickou situací. Sněm se vyjádřil i ke strategii budování systému podpory zaměstnávání OZP s větším důrazem na obchodní, podnikatelský i investiční rozvoj, bez něhož nelze zajistit ani osobní a profesní rozvoj zaměstnaných osob se zdravotním postižením. Jen tak může prostředí zaměstnavatelů OZP plnit svoji žádoucí integrační roli.
Přístup pouze po přihlášení
Přístup pouze po přihlášení
Přístup pouze po přihlášení
Přístup pouze po přihlášení
Přístup pouze po přihlášení
Přístup pouze po přihlášení
Přístup pouze po přihlášení
Přístup pouze po přihlášení
Na Zelený čtvrtek 13.4.2017 se společnou iniciativou AZZP ČR a předsedy poslanecké sněmovny Jana Hamáčka uskutečnila konference pod záštitou premiéra Bohuslava Sobotky s názvem „Podpora zaměstnávání OZP není jen Zákon o zaměstnanosti“, která navazovala na loňskou konferenci v Senátu v rámci pokračování kampaně „Měníme zažité postoje – vracíme zdravotně postižené do života“.
Přístup pouze po přihlášení
V proslulé administrativní budově č. 21 firmy Baťa ve Zlíně se konal 20. března další kulatý stůl, který jsme pořádali pod záštitou senátora a hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka ve spolupráci s Úřadem práce ČR – Krajskou pobočkou ve Zlíně.
Na setkání jsme seznámili představitele regionu s potřebnými systémovými změnami a s kroky, které již byly podniknuty nejen na poli legislativy. Diskutovali jsme nad bariérami plynulého přechodu OZP z pasivity do pracovního uplatnění a nad možnostmi, které lze realizovat v rámci regionální spolupráce. Kulatý stůl ve Zlíně je dalším v řadě, který navazuje na konferenci AZZP v Senátu ze září 2016 v rámci kampaně Měníme zažité postoje – Vracíme zdravotně postižené do života.
V rámci pořádaného kulatého stolu na ÚP v Táboře proběhla v pondělí 27. února 2017 v dopoledních hodinách prohlídka areálu výrobního družstva invalidů DITA. Hostitelské role se ujala paní Ing. Eva Samcová (předsedkyně představenstva) a paní Alena Dušková (místopředsedkyně představenstva).
Prohlídky výrobního družstva se zúčastnil JUDr. Jiří Vaňásek, náměstek MPSV ČR, Ing. Radka Maxová, místopředsedkyně Výboru pro sociální politiku PSP ČR, zástupkyně Úřadu práce – kontaktního pracoviště v Táboře – a zástupci AZZP ČR.
Také v letošním roce pokračujeme v organizaci kulatých stolů. Letošní 1. kulatý stůl se konal 27. února na půdě Úřadu práce v Táboře. Cílem setkání bylo na regionální úrovni promluvit s představiteli regionu o reformě systému podpory pracovního uplatnění OZP a o možnostech, které lze realizovat v rámci regionální spolupráce. Kulatý stůl navazuje na konferenci AZZP v Senátu ze září 2016 v rámci kampaně Měníme zažité postoje – Vracíme zdravotně postižené do života.
Záštitu nad pořádanou akcí převzala místopředsedkyně Výboru pro sociální politiku PSP ČR Ing. Radka Maxová. Kulatý stůl jsme pořádali ve spolupráci s pobočkou Úřadu práce ČR Krajskou pobočkou v Českých Budějovicích.
Přístup pouze po přihlášení
Na návrh poslance Miroslava Opálky se 19. ledna uskutečnil společný kulatý stůl tří podvýborů výboru pro sociální politiku, jehož se účastnili prakticky všichni jeho členové.
Mimo poslanců, zástupců MPSV ČR, NROZP se zúčastnili i zástupci zaměstnavatelů – KZPS ČR, AZZP ČR, SČMVD i KZZP ČR.
Přístup pouze po přihlášení